Kategorie

OPUS

OPUS

Firma OPUS powstała w 1990 roku. Założyciele firmy wykorzystali niepowtarzalną okazję do rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej na rodzącym się dopiero wolnym rynku. 

Firma wybrała bardzo wąską specjalizację w ramach branży biurowej z planem objęcia swym zasięgiem całej Polski. Wprowadzenie na rynek systemów oprawy dokumentów było dużym wyzwaniem dla firmy, ponieważ urządzenia takie jak bindownice, obcinarki czy laminatory nie były w tym czasie powszechnie używane.

Od tej pory rozwój firmy polegał na kontynuowaniu kilku zasadniczych procesów:

  • budowy ogólnopolskiej sieci sprzedaży opartej na firmach dilerskich i oddziałach własnych firmy
  • rozwój produkcji urządzeń i materiałow eksploatacyjnych
  • wprowadzenie marki OPUS na rynki Europy i świata
  • tworzenie nowych produktów i systemów w ramach biurowej techniki oprawy dokumentów

W grudniu 1999 roku firma certyfikowała System Jakości ISO 9001. OPUS szczyci się znaczeniem w całej Europie Środkowej, będąc największym producentem materiałów eksploatacyjnych i urządzeń do oprawy dokumentów. Jest jedyną polską marką swej branży obecną na kilkunastu rynkach europejskich. 

OPUS jest również wyłącznym przedstawicielem w Polsce niemieckiej firmy IDEAL - producenta urządzeń do cięcia papieru i niszczenia dokumentów. 

Firma zatrudnia łącznie około 200 pracowników, do swych klientów dociera poprzez największą w tej branży w Polsce sieć przedstawicieli handlowych oraz autoryzowanych partnerów. Poza granicami Polski działalność handlową prowadzą dwa oddziały OPUS w Kijowie i Pradze. 

Z perspektywy 20 lat pracownicy OPUS są dumni z pozycji jaką zajmuje firma na rynku. Osiągnięcie wiodącej pozycji w swej branży firma zawdzięcza profesjonalnemu i efektywnemu zarządzaniu oraz wysokiej etyce zawodowej i osobistej pracowników, dla których satysfakcja klienta jest motorem działań i nadrzędnym celem.


Sortuj po: Nazwie Arrow_up | Cenie | Najnowszym
Pełna lista Skrócona lista Lista alternatywna